Yengeç Burcu ve Aşk Hayatı

Yengeç, Zodyak’ın ‘hisseden’ burcudur. Yengeç’in ruh hali, değişkendir. Burçlar kuşağının en duyarlı ve psişik burcudur.  Altıncı duyusu sayesinde dostlarını rahatlatmak için ne yapması ve ne söylemesi gerektiğini bilir. Yengeçlerin çoğu kabuğundan sıyrılıp aşık olmak için önce kendi rahatlamak zorundadır. En büyük korkusu reddedilmektir. Yakın ilişkide hükmedici davranır ama sevgi dolu ve sadıktır. Seyahati sever ama gönlü daima evindedir. Doğduğu yerden uzaklaşan pek az yengeç vardır. Uysal biri olduğu için çoğu zaman kararlılığıyla insanları şaşırtır. İstemediği hiçbir şeyi yapmaz. Onları mecbur edemezsiniz. Yengeç sürekli geriye dönüşler yaşar. İlişki 4. sınıfta yazılmış acı bir not yüzünden bitmiş olsa bile olsa Yengeçlerin çoğu geçmişle tekrar yüzyüze gelir. Onun sorunu geçmişte yaşamasıdır. Müthiş bir hafızası vardır. 1999 yılındaki bir tartışmada ona söylediğiniz sözü ve o gün ne giymiş olduğunuzu bile hatırlar, hatırlatır. Önemli tarihleri ve o günlerdeki duygusal anları daima hafızasında saklar. Geçmişte yaşadığı için hiçbir şeyle olan bağını koparmaz. Eski aşklar hayalgücünü zorlar. “Öyle bitmese ne olurdu?” kaygıları, şimdiki sevgilisiyle arada hep bir mesafe kalmasına neden olur. Yengeçle ilişkiye geçmeden önce geçmişinde unutamadığı birinin bulunmadığına emin olun. Onunla beraber olmak istiyorsanız şunu unutmayın: Eğer sizin, doğru kişi olduğunuza karar vermişse kesin sadakat isteyecektir.

Yengeç Erkeği

Sevimli ve çekicidir. Çok da duygusaldır. Onu incitmemeye alışın. Annesine benzeyen bir kadın arar (ya da annesine tanıştırabileceği birini). Onu etkilemek istiyorsanız cüretli görünmeyin. Kadınca davranın. Flörtçü bir yaklaşım yerine ona hafifçe dokunursanız çok daha hoşuna gidecektir. Ona, ailenize ne kadar önem verdiğinizi anlatın. Annesine aşırı özenli davranın ve dostlarıyla tanışın. Kimseyle flört etmeyin ve eski aşklarınızı anlatmayın. Öyle olmadığını bildiği halde hayatınızda ilk sevdiğiniz kişi olduğuna inanmak ister. Bir geçmişiniz olmasını arzu etmez. Ona kendini güvende hissettirin. Ne kadar  mükemmel biri olduğunu tekrar tekrar söyleyin. Her an güven duymaya ihtiyacı vardır. Ona ‘ararım’ dediğinizde mutlaka arayın.  Elde edilmesi zor rolüne girmeyin çünkü kendini reddedilmiş hisseder. Surat astığında üzerinize alınmayın ve kızmayın, ona dünyanın en mükemmel erkeği olduğunu söyleyin yeter.

Yengeç Kadını

Eski erkek arkadaşları daima hayatına tekrar girmeye çalışacaktır. Çünkü o çok tatlı biridir. Eğer kalbini kazanmak istiyorsanız gerçek bir centilmen gibi davranın. Romantik olun. Eğer ailesine yemeğe davetliyseniz hem ona hem annesine çiçek götürün. Bugüne kadar çıktığınız en güzel kadın olduğunu söyleyin. Yengeç romantiktir. Küçük şeyler onun için çok önemlidir. Örneğin; sevdiği bir şarkıyı unutmayın ya da gün içinde sadece “merhaba” demek için telefon edin. Çok gençken bile evliliği düşündüren tipte kadınlardır. İleride bir gün aile kurup çocuk sahibi olmanın sizin için çok önemli olduğunu bilmesini sağlayın. Morali bozuk olduğunda ona sarılın. Dolunayların ilişkinizi bozmasına izin vermeyin. Çünkü yengeç dolunayla mantığını yitirir. En ufak bir sorun bile sinirlerini altüst edebilir. Sık sık ona, kendisini sevdiğinizi söyleyin. Duygusal kartlar verin. Odası için oyuncak hayvanlar alın. Doğum gününü asla unutmayın.

Benzer Başlıklar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>