Sevilmemesi gereken erkek modeli!

Tüm kadınlar bu gerçeği bilir ama hiçbiri bundan kaçamaz: biz iyi erkekleri sevemiyoruz, bizi süründüren erkeklere ise bayılıyoruz! Bu durum kadınların dramatik doğasının, mazoşist ruh halinin ve Sezen Aksu eşliğinde içli içli şarkı söyleme isteğinin hayata en somut yansımasıdır bana kalırsa.

Elde edememenin verdiği müthiş tutkuyla “kötü” erkeği elde etmeye çalışırken aslında beklentimiz hep o erkeğin derinlerindeki ideal erkeği keşfetme isteği değilse nedir? Kimseyi sevmeyen, kimsenin elde edemediği erkeğin tek sevdiği kadın olmanın dayanılmaz hafifliğine duyduğumuz özlemle hayal kurmak ne kadar anlamlıdır?

“İnsanlar birini sevdiğinde aslında karşısındaki hakkında çok az şey bilip boşlukları doldururlar” diye okumuştum bir yerde – ki bence %100 doğru bir tespit. Biz kafamızda bir hayal yaratıp bunun arkasından koşuyoruz. Kadınların da en büyük hayali: asi, serseri ve elde etmesi zor olan bir erkeğin içindeki yaralı masum adamı çıkartarak sonsuza kadar mutlu olmaktır. Ben şimdiye kadar bu hayalin gerçekleştiğini görmedim, gören varsa da lütfen bana haber versin.Aksine ben ve arkadaşlarım deneyimizde hikayenin sonunda prensin aslında bir kurbağa olduğunu anladık. Akıllandık sanmayın bir sonraki hikayemizde yine aynı prensi aradık.

“Kötü Adam”lara bayılma sendromunu çok da uzatmak istemiyorum ama bu konuyu açmışken “İyi Adam” konusuna da biraz değinmemek olmaz. “İyi Adam”lar arkadaş olmak için yaratılmıştır, onları sevemeyiz onlara karşı tutku hissedemeyiz. Onları “İstemem yan cebime” mantığı ile hep çevremizde tutmak isteriz. Süründüren erkeğe sırılsıklam aşık olup köpek kıvamında hareket ederiz ancak kırıldığımızda da annemize sığınır gibi bize deli gibi aşık adamların omzunda ağlarız. Yani  “eğlenilecek  kız” ve “evlenilecek kız” kavramının erkeklere uyarlanmış hali de bu!

Tamam erkekler çok masum demiyorum ama şu  duruma bakınca biz de çok iyi bir tablo çizmiyoruz. Şizofrenik ruh halimizle bizi seven tüm erkeklere başarılar dileyerek ilk yazımı sonlandırıyorum.

SON!

En Hit Kötü Erkek Modelleri :)

Benzer Başlıklar

Sevilmemesi gereken erkek modeli! için 13 cevap

 1. Ayşe Keskinoğlu der ki:

  tamamen katılıyorum. kendime paratoner diyordum, zamanla gördüm ki biz bütün kızlar kötü erkek paratoneriyiz; lanetlenmişiz.

 2. nurten demirel der ki:

  Ben bu yazıyı kaynak da göstererek blogumda yayınlamıştım. Çok beğenildi ve çok fazla yorum aldı. Üstelik ve malesef diyeyim, iki kişinin fena halde atışmasına sebep oldu. Neredeyse bütün blog ahalisi bir hafta boyunca bu atışmanın hararetini yaşadı:))) Eline sağlık.

 3. Ayhan Can der ki:

  kesinlikle katıldığımı belirtmeden geçemeyeceğim bi yazı olmuş. elinize sağlık. arkadaş olmak için yaratılmış erkeklerden biri olarak, nedir bizim bu kızlardan çektiğimiz? kendi adıma, özellikle de benim.. 2 yıldır sürünüyorum, daha da sürüneceğim sanki… Cemal Safi güzel söylemiş:

  “Sanırlar ki sen beni biricik yar saymıştın;
  Oysa ki hep yedekte, hep elde var saymıştın.

  • Zehra der ki:

   Denilecek çok sey yok aslinda.. Ben de derttas modeliydim, elin zillileri sevilirdi, bize dert yakilirdi.. Neyse ki, uzuuuuun yillar sonra ( yaklasik 7 sene sonra) vazgeçmesini bildim.. Dostlugundan da, askindan da, beni mutlu etmeye yetecek varligindan da.. tamamen kestim irtibati, ve anlattim açik açik, ” Senden hiçbirsey beklemiyorum, lütfen bana izin ver kendimle barismam lazim” dedim ve gittim.. Son bir aydir, bir veya iki defa mesajlasmistiriz.. O da uzaktan uzaga merhaba.. Hayirlisini dile kardesim, diger tarafta olmanin, beklemenin, azap çekmenin, asik olmanin zorlugunu cok iyi bilirim.. Lakin sunu da unutma, sen kendine deger vermedikten sonra kimse vermez..!

 4. Caner SU der ki:

  Merhaba;

  Ben kötü adam.

  by.

 5. ahmet kara der ki:

  Güzel bir yazı olmuş tebrik ederim.Birde bu kötü adamların içinde nuri alço tecavüzcü coşkun vs gibi karakterlerde giriyormu çok merak ediyorum teşekkürler.

 6. Bora der ki:

  Yahu o aşağıdaki hit kötü erkek listesine baktım da o adamların tipine ve parasına sahip bir erkek bir kadının karşısına çıkacak da kadın ya bu erkek fazla iyiymiş diye burun kıvıracak. Ben hayatımda bunun kadar saçma bir önerme duymadım. Çevremde bir sürü sevgilisine âşık düzgün kadın var. Şu ana kadar hiçbirine sevgilisinin işkence yaptığını, acı çektirdiğini görmedim. Ama bir de şöyle tipler var: Hayatta uğraşacağı, ulaşmak için mücadele edeceği bir hedefi olmayan boş işler müdiresi kadınlar.. Bunların hayatta bir amaçları, bir fonksiyonları olmadığından egolarını bir asi erkeği adam ederek tatmin etmeye çalışırlar. Her insanda olan ego tatmini meselesi yani. Ben hiç hayatta yerini bulmuş, kendini-ne istediğini bilen, egosu sağlam ve kendine saygısı olan bir kadının böyle bir erkeğin peşinde maymun olduğunu görmedim, ne yalan söyleyeyim. Tanıdığım böyle ben kötü erkek seviyorum diyen kadınların hepsi istisnasız psikolojik sorunları olan, bir baltaya sap olamayan ve hayatlarını erkek peşinde koşmaya adamış tiplerdi. Böyle bir kadınla zaten erkekler (kötü ya da iyi diye ayırmıyorum zira böyle bir genelleme olamaz, her insanda iyilik ve kötülük belli oranlarda vardır) de doğal olarak uzun vadeli ilişki düşünmüyorlar ve onları terk ediyorlar, böylece o kadınlara ihtiyaç duydukları ve beslendikleri acı ve üzüntüyü veriyorlar. He o resimdeki erkekler mi? Ulan bir tanesi benimle birlikte olmak istese ben erkek halimle iyiliğine kötülüğüne bakmaz kabul ederim, bırakın allasen kötü erkekmiş de bilmem neymiş..

 7. Tuqay der ki:

  Bora sana yüzde yüz katılıyorum bazı kızlar kendini zaten erkeklerin peşinde koşmaya adamışlar erkeklerde zaten böyle kızlara yüz vermez.neyse sonuç olarak haklısın kardeş…kötü erkek diye bi genelleme yanlış olur ..

 8. ossie der ki:

  @BorBora +11111…

 9. kötü adam der ki:

  Yorumlara ve yazıya bayıldım, işte bu yüzden kötü adamı oynuyoruz kızlar bayılıyor, yoksa ön sıralarda oturan ineğin tekiyik ti:p klark kent misali yani, saçla başla değil sadece değişim, spor, aktivite, zihinsel performans falan.. kendimden daha akıllı daha olgun kızları pisliğin teki olmakla elde etmek ha bu işte günahlarınızın bedeli, kibirli bi kızı alt etmenin yoluda yakışıklı kötü adamı oynamak, uysal bi kızıda, bu arada aptal ve kro kötü adamdasadece kötüdür:) Kızlar der ki, biz erkeğin zeki, çevik ve kötüsünü severiz.

  Erkeklerde de bu vardır aslında boşlukları doldururuz, kendi zihnimizdekine aşık olup onun gibisi yok deriz, demekki asıl gerçek kendin gibisi yoktur, kendimizi ve zihnimizde yarattıklarımızı, biçimlediklerimizi seviyoruz.

  Ben kötü ve yakışıklı adam kızlar sizi seviyorum çünkü sizde beni seviyosunuz, beni aramanıza gerek yok çok yakındayım, pisliğin tekiyim, pis pis bakın o zaman gözünüzden kaçmam, öptüm elbette görüşücez hep bekliyeceksiniz biliyorum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>