Küçük Evleri Dekorasyon İçin Pratik Öneriler

Küçük bir eviniz varsa ya da evinizin küçük bir bölümünü dekore etmek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız pratik dekorasyonu önerileri ile daha rahat ve modern bir görümün elde edebilirsiniz.

Boş alanları kullanarak ve dikkatli bir planlamayla eviniz için mükemmel görünümü yakalayabilirsiniz. İlk olarak bütün dekoratif eşyalardan kurtulun, odanın abartılı veya fazla kalabalık olmasını istemeyiz. Odanızı dekoratif malzemelerle fazlaca doldurmak hem temizlik günü için oldukça büyük problemdir, hem de evinizi ne kadar toplarsanız toplayın dağınık bir görüntüye neden olur.

Atmaya kıyamadığınız küçük dekor eşyalarınız için mutlaka büyük çekmeceleri olan mobilyaları tercih edin.  Böylece odanızı daha derli toplu ve havadar gözükmesini sağlayabilirsiniz. Mobilyacılarda ve alışveriş merkezlerinde bu amaçla kullanabileceğiniz ve odanızda boşluğa uygun boyutlarda birçok mobilya bulabilirsiniz.

Büyük mobilyalar bütün saklama işinizi halledebilir ancak bütün alanı da kaplar. Bu nedenle daha küçük mobilyalar tercih edilmeli. Küçük mobilyaların enerjileri de daha büyük olduğu gibi küçük mobilyalar evinizi daha ferah gösterirler. Sınırlı alanları dekore ederken bunu aklınızdan çıkarmayın.

Salonunuzda yer açabilmek için yemek masanızı ve sandalyelerinizi odanın uzak bir köşesine konumlandırın. Bu, oturma grubunuzun bulunduğu bölümde daha sıcak ve rahat bir ortam oluşturmanızı sağlar. Yemek masanız katlanabilir ya da duvara monte olabilir. Bu da size ekstra alan yaratacaktır.

Eviniz küçükse mobilya renklerinizin özellikle duvarlarınızın renkleri ile uygun kontrastta olmasında fayda var. Örneğin beyaz duvarlarda kırmızı mobilyalar evinizi çok daha sıkışık gösterir.

Aynı şey halılar için geçerli değildir. Beyaz duvarlara kırmızı halı kullanmak içerisini daha büyük gösterecektir.

Bir duvarınızı farklı renge boyamak ve benzer tonlarda perdeler kullanmak da evinizi hem daha şık hem de daha geniş gösterir.

Benzer Başlıklar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>