Gerçek mi çakma mı?

Uluslararası Ticaret Odası’na göre sahtecilik, küresel ticaretin yüzde yedisini yani 450-500 milyar dolarlık kısmını kapsıyor. En yaygın çakma ürünler ise Louis Vuitton, Kate Spade, Christian Dior, Prada, Gucci ve Burberry markalarında var.

Çoğu kişi gerçek ve çakma ürünler arasındaki farkı göremez. Eğer gerçek ürünler kullanmak istiyorsanız dinleyin, Maviruj,  gerçek ve çakma cüzdanlar ve çantalar arasındaki ince farkları sizin için ortaya çıkardı.

Peki, farkı nasıl anlarız?
Sizin için araştırdık. Çantanın veya cüzdanın astarına bakın. İçine dikilmemişse ve sadece yapıştırılmışsa o ürün çakmadır. Öncelikli olarak astara bakıyoruz. Aynı şey etiketleri için de geçerli.

Kullanılan malzeme çok önemli. Ekose üzerindeki Burberry yazısı eğri ise ürün çakmadır.

Gerçek tasarımcılar mükemmel üzeri dikişler kullanırlar. Dikişlere mutkala göz atın.

Çanta nerde üretilmiş buna mutlaka bakın.  Eğer “Made in China / PRC” görürseniz gırgır geçebilirsiniz. Alışverişe gitmeden önce biraz araştırma yapın, böylece gerçek ürünlerin nerede imal edildiklerini öğrenin.

Klasik Louis Vuitton çantalar 800TL’den başlar. Sizden 80TL  isteniyorsa sahtedir.

LV çantalarda monogramlar kullanılır. Monogram yapmak çakmacılar için imkansıza yakındır.

Okunaklı Louis çantalar genellikle açık renk deri ile üretilirler. Zamanla kaliteli deri kararır.

Açık renkli LV çanta deri kolları kullanıma bağlı olarak koyu renge doğru gider. Bu, derinin kalitesini gösterir. Çakma çanta böyle renk değiştirmez.

LV kaliteli sarı iplik kullanır..Parlak, cilalı ve kırmızı ipliklere dikkat!

Fermuar çekme  donanımı dokunma olmalı ve ağır olmalıdır. Üzerinde özenle basılmış “LV” sembolü arayın.

Çanta, çok yumuşak ya da sert; “yağlı” veya parlak olmamalıdır.

Çantanın kimliğini isteyin! Çanta içinde stil numarasını ve adını içeren bir kart olmalıdır.

İnternet sitelerinde;  Çin, Meksika ve Tayland, gibi seri üretimi büyük sanayi ülkelerinde sahte ürünleri bollukla bulabilirsiniz. Bu ülkelerin ticari kanunları, sahte marka yasaları için yeterince güçlü değildir.

Unutmayın: Web siteleri sadece orada orijinal ürün satmaya yetkili. Markanın kendi resmi sitesi online satın almak için en doğru tercihtir.

Benzer Başlıklar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>