Duvar renkleriniz için püf noktaları

Her kadın, evininin daha canlı, daha sıcak ve göze çok daha güzel görünmesini ister. Peki dekorasyon tercihleri yapılırken renk tercihleri nasıl olmalı? Açık ve koyu renklerin, pastel tonların püf noktaları ve dekorunuzda yaratacağı etkiler neler? Gelin birlikte göz atalım

Açık renk duvarlar bir odayı kesinlikle daha geniş gösterir. Açık renk,  duvarların olduğundan daha geride olduğu hissini verir. Odanızı daha geniş göstermek istiyorsanız ve odanızı açık renge boyamak istemiyorsanız sadece tek bir duvarı açık renge boyayın ve odanızı olduğundan daha geniş görünmesini sağlayın. Tek duvarı farklı renge boyayarak odanızdaki tekdüzeliği de önlemiş olacaksınız.

Koridorlarınızda pozitif enerjiyi hakim kılmak için yeşil rengi tonlarını kullanabilirsiniz. Fıstık yeşili bizim favorimiz.

Mutfak duvarlarında kırmızı iştah açıcı durur. Işığı emen bir renk olan kırmızı iştah kabartıcı özelliği ile pek çok restoran tarafından da kullanılır.

Çalışma odalarınızda sarı renk ve tonlarını kullanın. Aydınlanmanın rengi olarak kabul edilen sarı, hafızayı ve konsantrasyonu da kuvvetlendirir.

Mavi rengin huzur verici ve sinirleri yatıştırıcı etkisi vardır. Evinizin ortak kullanım alanlarında özellikle tercih edilmelidir.

Duvarlarınızda yatay hatlar kullanarak tavanınızı daha alçak veya daha yüksek göstermeniz mümkün. Açık tonları yukarıda kullanmanız tavanınızı daha yüksek gösterirken koyu tonları yukarıda kullanmanız tavanınızı daha alçak gösterecektir.

Merdiven altı ya da antre gibi geçiş bölgelerinde açık mavi veya bej tonları kullanmanız renkler arasında yumuşak geçişler için idealdir.

Benzer Başlıklar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>